Zmarł dr inż. Mścisław Śrutek

Ostatnie pożegnanie dr. inż. Mścisława Śrutka, Prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich WTIiE odbyło się 28 kwietnia 2023 r. o godz. 12.30 na cmentarzu Parafialnym Św. Mikołaja w Bydgoszczy przy ul. Piastowej.

Społeczność akademicka Politechniki Bydgoskiej żegna dr. inż. Mścisława Śrutka – prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki.

Dr inż. Mścisław Śrutek urodził się 13 grudnia 1967 roku. Od początku swojej naukowej i zawodowej drogi był związany z uczelnią. W 1993 roku ukończył studia na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Stopień doktora otrzymał w 2005 roku. Był zastępcą dyrektora Instytutu Telekomunikacji i wieloletnim prodziekanem ds. kształcenia i spraw studenckich. Opiekował się Kołem Naukowym Programistów. Przez lata pracy na uczelni wykształcił wielu inżynierów w dziedzinie informatyki, elektrotechniki czy telekomunikacji. Był także członkiem Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego oraz zastępcą przewodniczącego Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Pasjonował się nowinkami technicznymi, łowieniem ryb, strzelectwem i turystyką.

Dla wielu z nas byłeś najlepszym Kolegą, dla wielu Przyjacielem, Społecznikiem, wspaniałym Wykładowcą i Ulubieńcem studentów. Powstałą pustkę trudno będzie zapełnić. Twoja otwartość, życzliwość i poczucie humoru były wszystkim dobrze znane. Z Tobą można było wytyczać nowe ścieżki, nie tylko w sferze badań naukowych. – wspominają pracownicy i studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ.